„Ze względu na omówioną powyżej nietypową sytuację przestrzenną działek, których dotyczy niniejsza uwaga, wnioskuje się o dodanie ustalenia o charakterze wyjątku od reguły ustalonej w §(…). Przedmiotowy wyjątek winien statuować, iż w przypadku działek znajdujących się w granicach terenu oznaczonego symbolem (…) i równocześnie w granicach terenów (…) lub (…) minimalny wskaźnik powierzchni biologicznie czynnej wynosi (…).”
„Proponowaną w niniejszej uwadze nieprzekraczalną linię zabudowy wyznaczono jako przedłużenie (…). Powyższe jest racjonalne przestrzennie, należy wskazać, że nie narusza ustaleń studium miasta (…). Zgodnie ze str. (…) studium możliwe jest uściślanie wyznaczonych w studium granic jednostek funkcjonalno-przestrzennych w oparciu o granice ewidencyjne działek.”
„Przedmiotowe tereny nie zostały wskazane w legendzie rysunku projektu planu, co w oczywisty sposób uniemożliwia odczytanie ustaleń w tekście planu, a w konsekwencji stanowi oczywistą przesłankę uchylenia przedmiotowego planu. Wnioskuje się o usunięcie przedmiotowego oznaczenia, bądź czytelne dodanie go do legendy rysunku planu wraz z relewantnymi ustaleniami w tekście projektu planu. W ustaleniach tych należy uwzględnić, iż nieregularny kształt tych powierzchni nie może uniemożliwiać lub znacząco ograniczać racjonalnego zagospodarowanie terenu.”
„Zważywszy na powyższe, jeżeli dany teren jest objęty miejscowym planem, to planowana inwestycja, której istotą jest zbieranie lub przetwarzanie odpadów, może być zlokalizowana tylko i wyłącznie na terenie, którego zgodnie z miejscowym planem przeznaczeniem podstawowym, uzupełniającym bądź dopuszczalnym jest „gospodarowanie odpadami”. Natomiast inwestycja taka nie może być lokalizowana na terenach „P” „Tereny obiektów produkcyjnych, składów i magazynów”. Powyższe potwierdza także piśmiennictwo:(…)”
„Należałoby wnosić o zwiększenie maksymalnej zabudowy do wysokości 35m, argumentując, że sąsiedni budynek wielorodzinny (teren (…)), ma właśnie taką wysokość.
Dodatkowo należy zwrócić uwagę na przepisy dotyczących zacieniania i tzw. linijki słońca. Ze względu na bardzo bliskie sąsiedztwo 2 budynków mieszkalnych ww. przepisy, zupełnie niezależnie od postanowień miejscowego planu, będą istotnie wpływały na możliwości zabudowy przedmiotowej działki. Konieczna jest szczegółowa analiza i określenie takiej formy (kształtu) zabudowy, która ze względu na swoją wysokość, nie będzie kolizyjna względem wymogów określonych ww. przepisami.”
„Nie ulega wątpliwościom, iż wydana decyzja WZ jest dla Inwestora korzystniejsza, niż ustalenia zawarte w obecnym projekcie planu i istnieje znaczące prawdopodobieństwo, iż ustalenia planu który w przyszłości wejdzie w życie (niezależnie od stopnia uwzględnienia złożonych przez Inwestora uwag do projektu planu) będą także mniej korzystne od wydanej decyzji WZ. Wynika to z faktu, iż miejscowy plan, zgodnie z obowiązującymi przepisami, definiuje cały szereg wskaźników i ograniczeń których nie definiuje decyzja WZ. W konsekwencji rekomenduje się bezzwłoczne przygotowanie i złożenie wniosku o decyzję o pozwoleniu na budowę.”